Agilis IT Üzleti Elemzés
Miről szól a képzés?
Átfogó képzés, ami az elemzés és a logikai tervezés legfontosabb területein vezeti végig a résztvevőket. A képzés a teljesen vagy részben agilis környezetben dolgozókat készíti fel a hatékony és szakszerű munkavégzésre. Rendszerezi a meglévő tudásukat vagy segít elsajátítani, megerősíteni a szükséges szakmai alapokat.
Mik a képzési célok?
-
Szemléletmód formálás.
-
A feladatok hatékony megoldását segítő alapelvek és gyakorlati praktikák megismerése.
-
Elősegíteni a feleslegesen vagy az igényeitől eltérő módon megvalósuló funkciók csökkentését.
-
Elősegíteni a sikeres projektek és színvonalas szakmai munka összehangolását.
-
Elősegíteni a tipikus agilis hibák elkerülését.
-
Ábrázolási, modellezési készségek fejlesztése.
-
Koncepciókészítési, funkcionális tervezési készségek fejlesztése.
-
Strukturált és analitikus gondolkodás, absztrakciós készségek fejlesztése.
Kiknek szól a képzés?
-
Kezdő és tapasztalt szakembereknek egyaránt hasznos a képzés!
-
Mindenkinek, aki igényelemzéssel, logikai és funkcionális tervezéssel foglalkozik.
-
Product ownereknek, projekt és szervezeti vezetőknek, akik érteni szeretnék az általuk irányított terület szakmai munkáját.
Amit hazavihetsz
Oktatási anyagok
-
A képzés teljes elméleti anyagát
-
A munkádat megkönnyítő segédleteket
Tanúsítvány
-
Linkkel a képzés oldalára, hogy más is értse mit tanultál
-
Digitális aláírással hitelesítve
-
Személyre szóló
Gyakorlatcentrikus
A képzés elméleti ismeretek átadására, példaelemzésekre és gyakorlati feladatok kiscsoportos megoldására épül. Ezek részaránya a témakörök és a választott képzési időtartam függvényében változó. Az elméleti blokkok interaktívak, a résztvevők kezdeményezhetnek szakmai beszélgetést, véleménycserét, kérhetnek gyakorlati példákat…
Projektcentrikus
Ahol csak lehetséges, az ismeretanyag átadása a valós projektek életciklusát követi. Így a résztvevők számára könnyebb megérteni, hogy a projektek során mikor, melyik részfeladatokkal milyen mélységben kell foglalkozni, mikor, melyik módszer alkalmazása hatékony.
Eszközismeretet ad
A szakterület dolgozói számára elengedhetetlen, hogy magabiztosan használjanak különböző vizualizációs, modellező, specifikációs és feladatmenedzsment eszközöket. A példaelemzések és gyakorlások során számos ilyen eszközzel találkoznak a résztvevők.
Gyakorlatias ismeretanyag
Az idő drága, ezért kihagyunk minden töltelékanyagot. Az idealizált dolgokat meghagyjuk az elméleti szakembereknek, mi a gyakorlatban felmerülő feladatok és helyzetek megoldására fókuszálunk.
Agilis alapok
Az agilis környezet sajátosságai. Az agilis projektek szereplői, az agilis elemző szerepe és feladatai. Az agilis elemzés sajátosságai. Együttműködési formák és technikák. A hatékony munkavégzést meghatározó általános kérdések.
Backlog előállítás és karbantartás
A backlog felépítése, tartalma és jellemzői. A kezdeti hatókört tartalmazó kiinduló backlog összeállítása és a későbbi változások kezelése. Prioritások meghatározása az előállított üzleti érték maximumára fókuszálva. Storyk és elfogadási kritériumok írása, story becslés, story mapping.
Üzleti folyamatok
Az üzleti folyamatok hatékony és teljeskörű felmérése. Jellegzetes folyamatminták, folyamati problémák megismerése. Folyamatok ábrázolása BPMN vagy UML diagramok segítségével.
Üzleti adatok
Az üzleti adatok struktúrájának megértése és specifikálása. Az üzleti adatmodell és a tárolási (adatbázis) modell kapcsolata. Üzleti adatszerkezetek ábrázolása UML diagramok segítségével. A jó üzleti adatmodell haszna és egységesítő hatása.
Felhasználói felületek
Bevezetés a felhasználóbarát felületek hatékony tervezésébe és specifikálásába. A felülettervezés eszközei. A konzisztens és ösztönösen tanulható felületek kialakításának lépései. A strukturális és részletmintákra épülő tervezés alapjai. Munkavégzés UI drótvázakkal.
Tesztelés
Az üzleti szintű manuális tesztelés hatékony elvégzéséhez szükséges fogalmak és technikák megismerése. Tesztelési szemlélet formálása.
Kezdeti felmérés, koncepció alkotás
Felkészülés a projektre. A hatókör definiálásához és a fenntartható megvalósítás indításához szükséges követelményelemzés szemlélete, feladatai, eszközei. Funkcionális koncepció készítése.
Scrum és Kanban
A megvalósítás folyamata a két legelterjedtebb agilis keretrendszerben, az agilis elemző szemszögéből nézve. Folyamatok, feladatkiosztás, feladatvégzés követése, a haladás mérése. Események, vizuális táblák és gyakorlati praktikák.
Használati esetek
A funkcionalitást és a funkcionális minőségérzetet meghatározó használati esetek feltárása, specifikálása és alkalmazása. Kapcsolatuk a storykkal, és az üzleti teszteléssel. Használati esetek vizuális elemzése.
Rendszerfolyamatok
Az üzleti folyamatok átültetése a SW-ben megvalósuló rendszerfolyamatokká. Állapotvezérelt működés kialakítása, állapotgépek ábrázolása UML diagramok segítségével. Az állapotgépek közötti szinkronizáció tervezése. Feladatkezelés, feladatéletciklus követés.
Modularitás, interfészek
Bevezetés a moduláris rendszerek, interfészek, szolgáltatások funkcionális tervezésébe. Komponensek, rendszerek és interfészek ábrázolása UML diagramok segítségével.
Fejlesztési technikák
SW fejlesztési technikák üzleti elemzői szemmel. Hogyan készül a szoftver? Mi a branch, a commit, a build, a deploy és a CI/CD pipeline? Mit kell ebből érteni a teszteléshez, feladatkezeléshez.
A képzés hossza 16 - 64 óra között választható!
Mire elég 16 óra?
Gyakorló szakembereknek 16 óra, az eddig többé kevésbé ösztönösen végzett feladatok rendszerezésére elég. A szakterülettel most ismerkedők ennyi idő alatt átfogó rálátást nyernek a szakterület feladataira. A gyakorlófeladatok kisebb hangsúlyt kapnak ekkora időkeretben.
Mi változik a képzési idő növelésével?
Az időtartammal arányosan nő a példaelemzésre, kiscsoportos gyakorlásra szánt időkeret, ezzel együtt az új ismeretanyag megértésének, befogadásának a hatékonysága. A gyakorló feladatok összetettebbek lesznek és egyre jobban közelítenek a valós problémák komplexitásához.
Mire elég 32 óra?
Az alapokon túl, ez már elég a legfontosabb területek mélyebb megértésére és példákon keresztüli gyakorlására. Az ismeretek befogadását példaelemzések és témánként egy-egy gyakorlófeladat segíti.
Mire elég 64 óra?
Igazi learn-by-doing képzés, sok példaelemzéssel, gyakorlással, a megoldások kiértékelésével. Egyes témákban hozhatsz saját példákat, amiket közösen kielemzünk. Marad idő a nehezebbnek bizonyuló témák mélyebb tárgyalására.
Ha nem tudsz dönteni
Ha bizonytalan vagy az időtartamot illetően, válaszd a 32 órás opciót. Később egyedi képzéseken vagy workshopokon tovább csiszolhatod tudásodat!
Tudás első kézből
Tipikus oktató helyett tapasztalt, jelenleg is aktív szakemberrel dolgozhatsz együtt, ami garantálja, hogy azonnal alkalmazható, hasznos tudással távozol a képzésről.
Rugalmas tematika és képzési forma
-
Céghez igazított tematika.
-
Választható képzési időtartam.
-
Egyedi órabontás és képzési időpontok. (Alkalmanként minimum 4 óra, hetente minimum 1 alkalom.)
-
Helyszíni, online vagy hibrid képzési forma.
Költségek
A képzés ára a létszám, az időtartam és a képzési forma függvényében változik.