Felkészülés az Agilis Munkavégzésre
Ez valami más!
A fejlesztőknek, product ownereknek, scrum mastereknek szóló, Scrumot erőltető képzésekkel Dunát lehet rekeszteni, de ez most valami más. A képzésen egy több mint 20 éves gyakorlattal bíró, a mai napig projektekben is dolgozó szakembertől sajátíthatod el a gyakorlatban is működő, sokszínű agilitást.
Miről szól a képzés?
A hangsúly az Agilitással megjelenő újszerű munkavégzésen és annak hatékony elvégzését biztosító gyakorlati technikákon lesz. Ahelyett, hogy egy "vegytiszta" keretrendszerhez ragaszkodnánk, inkább összehasonlítjuk őket, a gyakorlatban úgy is vegyesen használjuk őket.
Ritkán oktatott, de annál fontosabb témákkal is találkozol, mint az agilis projektek előkészítése, a különféle koncepciók fontossága vagy az agilis munka és tradicionális szerződéses környezet összehangolása.
Mik a képzési célok?
-
Szemléletmód formálás.
-
A gyakorlati agilitás bemutatása!
-
A feladatok hatékony megoldását segítő alapelvek és gyakorlati praktikák megismerése.
-
Elősegíteni a feleslegesen vagy az igényeitől eltérő módon megvalósuló funkciók csökkentését.
-
Elősegíteni a sikeres projektek és színvonalas szakmai munka összehangolását.
-
Elősegíteni a tipikus agilis hibák elkerülését.
-
Képessé tenni a résztvevőket, hogy bármely agilis vagy agilitás felé törekvő csapat hatékony tagjává válhassanak. Képesek legyenek támogatni az agilis vezetők, coachok munkáját és ezzel kiemelkedhessenek a többi szakember közül.
Kiknek szól a képzés?
A képzés minden IT szakember számára hasznos. Itt a helyed akár most ismerkedsz az agilis világgal, akár már szereztél tapasztalatokat és érteni szeretnéd, hogy hogyan kell ezt jól csinálni.
-
IT üzleti elemzőknek, Agilis elemzőknek, programozóknak, UI és UX tervezőknek...
-
Product ownereknek, agilis környezetben dolgozó projektmenedzsereknek, szakmai és szervezeti vezetőknek.
-
Teljes csapatoknak.
Amit hazavihetsz
Oktatási anyagok
-
A képzés teljes elméleti anyagát
-
A munkádat megkönnyítő segédleteket
Tanusítvány
-
Linkkel a képzés oldalára, hogy más is értse mit tanultál
-
Digitális aláírással hitelesítve
-
Személyre szóló
Gyakorlatcentrikus
A képzés elméleti ismeretek átadására, példaelemzésekre és gyakorlati feladatok kiscsoportos megoldására épül. Ezek részaránya a témakörök és a választott képzési időtartam függvényében változó. Az elméleti blokkok interaktívak, a résztvevők kezdeményezhetnek szakmai beszélgetést, véleménycserét, kérhetnek gyakorlati példákat…
Projektcentrikus
Ahol csak lehetséges, az ismeretanyag átadása a valós projektek életciklusát követi. Így a résztvevők számára könnyebb megérteni, hogy a projektek során mikor, melyik részfeladatokkal milyen mélységben kell foglalkozni, mikor, melyik módszer alkalmazása hatékony.
Eszközismeretet ad
A szakterület dolgozói számára elengedhetetlen, hogy magabiztosan használjanak különböző vizualizációs, modellező, specifikációs és feladatmenedzsment eszközöket. A példaelemzések és gyakorlások során számos ilyen eszközzel találkoznak a résztvevők.
Gyakorlatias ismeretanyag
Az idő drága, ezért kihagyunk minden töltelékanyagot. Az idealizált dolgokat meghagyjuk az elméleti szakembereknek, mi a gyakorlatban felmerülő feladatok és helyzetek megoldására fókuszálunk.
Milyen témákat érintünk?
-
Agilis szemlélet, értékek és alapelvek
-
Agilis csapatok, agilis szerepek
-
Agilis vállalti környezet, agilis vezetés
-
Az agilis módszertani eszközök sokszínűsége, hasonlóságaik és eltéréseik
-
Az agilis projektek életciklusa, kitérve a ritkán tárgyalt előkészítésre, iteratív változáskezelésre és tervezésre
-
Agilis projektkeretek
-
Termékvízió
-
A hatókör definiálásának agilis módja
-
Megvalósítási koncepciók
-
A backlog
-
Storyk azonosítása és kidolgozása
-
Story és elfogadási kritérium írás
-
Prioritások és kiadások kezelése, story mapping
-
Az egyenletes, fenntartható ütemű munkavégzés biztosítása
-
Kanban, Scrum, XP, Scrumban, Iteratív development, Scrum at Scale (Scrum of Scrums), Spotify modell, Dual track agile...
-
Agilis feladatkezelés
-
Story becslés
-
A haladás mérése és előrejelzése
-
Agilis tesztelés
-
Agilis együttműködési formák
A képzés hossza 16 - 64 óra között választható.
Mire elég 16 óra?
Az agilitással már korábban találkozó szakembereknek 16 óra, az eddig többé kevésbé ösztönösen végzett feladatok rendszerezésére elég. Az agilitással most ismerkedőknek a szemlélet és fogalmak megismerése mellett az alapvető technikák elsajátítása lehet a cél. A gyakorlófeladatok kisebb hangsúlyt kapnak ekkora időkeretben.
Mi változik a képzési idő növelésével?
Az időtartammal arányosan nő a példaelemzésre, kiscsoportos gyakorlásra szánt időkeret, ezzel együtt az új ismeretanyag megértésének, befogadásának a hatékonysága. A gyakorló feladatok összetettebbek lesznek és egyre jobban közelítenek a valós problémák komplexitásához.
Mire elég 32 óra?
Az alapokon túl, ez már elég a legfontosabb területek mélyebb megértésére és példákon keresztüli gyakorlására. Az ismeretek befogadását példaelemzések és témánként egy-egy gyakorlófeladat segíti.
Mire elég 64 óra?
Igazi learn-by-doing képzés, sok példaelemzéssel, gyakorlással, a megoldások kiértékelésével. Egyes témákban hozhatsz saját példákat, amiket közösen kielemzünk. Marad idő a nehezebbnek bizonyuló témák mélyebb tárgyalására.
Ha nem tudsz dönteni
Ha bizonytalan vagy az időtartamot illetően, válaszd a 32 órás opciót. Később egyedi képzéseken vagy workshopokon tovább csiszolhatod tudásodat!
Tudás első kézből
Tipikus oktató helyett tapasztalt, jelenleg is aktív szakemberrel dolgozhatsz együtt, ami garantálja, hogy azonnal alkalmazható, hasznos tudással távozol a képzésről.
Rugalmas tematika és képzési forma
-
Céghez igazított tematika.
-
Választható képzési időtartam.
-
Egyedi órabontás és képzési időpontok. (Alkalmanként minimum 4 óra, hetente minimum 1 alkalom.)
-
Helyszíni, online vagy hibrid képzési forma.
Költségek
A képzés ára a létszám, az időtartam és a képzési forma függvényében változik.